Elbasan, makina përplas motorrin, plagoset 60-vjeçari

Një person ka mbetur i plagosur rëndë si pasojë e një aksidenti automobilistik të ndodhur në rrethin e Elbasanit. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Çërragë, kur një makinë ka përplasur një motorr.

50 Cent performoi për viktimat e Norvegjisë

50 Cent ka performuar të premten mbrëma në festivalin RxR në jug të Norvegjisë, saktësisht në qytetin Stavanger, që u organizua në përkujtim të viktimave të sulmeve të 22 korrikut, ku vdiqën 77...

Kritikohet filmi i Madonnas

“W.E.”, filmi më i fundit i superyllit të muzikës pop, Madonna, është bombarduar nga kritikët, të cilët e kanë quajtur atë jashtëzakonisht të keq dhe josubstancial.

SHBA, akuzohet se ka kafshuar gjarprin duke e dëmtuar atë

Një burrë nga Sacramento i Kalifornisë në SHBA është akuzuar se ka kafshuar gjarprin piton dhe i ka shkaktuar dëmtime serioze kafshës.

Tuna, për pushime në Monte Carlo

Tuna Sejdiu, këtë radhë ka zgjedhur brigjet e shtrenjta të Monte Carlos për të kaluar një pushim të pa përshkruar. Tuna ka qenë e shoqëruar nga disa mikesha. Këngëtarja ka shijuar jahtet luksoze gjatë...

  • Elbasan, makina përplas motorrin, plagoset 60-vjeçari

  • 50 Cent performoi për viktimat e Norvegjisë

  • Kritikohet filmi i Madonnas

  • SHBA, akuzohet se ka kafshuar gjarprin duke e dëmtuar atë

  • Tuna, për pushime në Monte Carlo

Arrestohen 3 demonstrues

Arrestohen 3 demonstrues

  Ndërkohë që ditën e sotme ka filluar demonstrata homazh, në krye të së cilës ndodhet kre...

Demonstrata homazh

Demonstrata homazh

  Nga Selia e Partisë Socialiste në kryeqytet do të fillojë sot demonstrata homazh, në kuj...

Meidani, Moisiu: Të normali…

Meidani, Moisiu: Të normalizohet situata urgjentisht, dëmtohet imazhi i vendit

  Presidenti i Republikës, Prof. Dr. Bamir Topi priti sot dy ish-Presidentët e Shqipërisë,...

Dëshmitë e të dhunuarve

Dëshmitë e të dhunuarve

  Në një konferencë për shtyp deputetja e Partisë Socialiste, Olta Xhacka, tha se ka me qi...

Rrufeja e godet në mes të rrugës

AddThis Social Bookmark Button


Ishte një pasdite e zakonshme me shi, por më pas objektivi i kamerës kapi diçka të pabesueshme. Rrufeja goditi një të moshuar me çadër. Zotëria i moshuar po ecte në rrugë, kur një rrufe e goditi dhe i moshuari ra në tokë, transmetojnë mediat kroate.

   

Boksieri humb 11 kg brenda ditës

AddThis Social Bookmark Button


Ka një mister rreth peshës së boksierëve profesionistë të cilët arrijnë të humbin dhe të rifitojnë peshën e tyre shumë thjeshtë brenda një kohe shumë të shkurtër. Boksierët humbin disa kilogramë kur vjen dita e peshimit dhe i rifitojnë sërish ato ditën e ndeshjes.

   

Shtetet më pak të populluara në botë

AddThis Social Bookmark Button


Vendi aziatik popullohet nga 1 miliardë e 300 milionë persona. Ndiqet në vend të dytë nga India me 1 miliardë e 200 milionë banorë. Në vend të tretë renditet SHBA me “vetëm” 311 milionë banorë. Por, shumë pak dihet mbi vendet më pak të populluara të botës.

   

Zbulohet "Muri i Madh" Vietnamez

AddThis Social Bookmark Button


Në rajone gati të pa arritshme të Vietnamit, arkeologët kanë zbuluar monumentin më të madh të Azisë Juglindore.

   

Veza me instruksione përdorimi të shkruara mbi të

AddThis Social Bookmark Button


Shpesh herë kur blejmë produkte, nga paketimet e tyre shpjegohet mënyra se si mund ti përdorim. Ka lindur pyetja, pse diçka e tillë të mos zbatohet tek vezët?

   

Pesëvjeçari shet vizatimet e veta, për të kuruar leuceminë

AddThis Social Bookmark Button


Familja Reed kishte nevojë për te ardhura, për të mbuluar shpenzimet e mjekimit të vogëlushit të tyre 5-vjeçar Aidan. Deshën madje të shesin edhe shtëpinë, por tezes së vogëlushit i erdhi ideja që të shesin vizatimet e tij.

   

Mëngjarashët frikësohen më shumë

AddThis Social Bookmark Button


Psikologët kanë dalë në një përfundim se njerëzit që përdorin dorën e majtë frikësohen më shumë se ata që përdorin të djathtën.

   

Shangai me 130 000 milionerë

AddThis Social Bookmark Button


Në qytetin më të madh kinez, Shangai, një person në 175 prej tyre ka një pasuri prej të paktën 10 milionë juanë, ose 1 milion euro. Kështu thotë një kërkim i institutit Hurun.

   

Faqe 1 nga 266

Albaniapress pdf

AlbaDonna

ELONA


Copyright © 2014 Albania Press. Të gjitha të drejtat të rezervuara.